Hayatlarının şokunu yaşadılar: Evlerinin altından gizli tünel çıktı

ABD eyaleti Michigan’da yaşayan karı koca, evlerinin altında muhtemelen alkol kaçakçılığı yapmak için kullanılan, içki yasağı döneminden kalma, 6 metre derinliğinde bir kaçakçı tüneli keşfetti.

ABD’yi Kanada’dan ayıran Huron Gölü yakınında yaşayan Hayley Gilmartin ve kocası Trevor, evlerinin ortasındaki eski, kırık bir jakuziyi kaldırırken altından ürkütücü ve su dolu odayı ortaya çıkardı.

Hayley yakın zamanda Newsweek’e verdiği demeçte, odanın yukarıya bir buçuk metrelik bir boruyla bağlandığını söyledi. Borunun diğer ucunun ise nehire bağlandığı öğrenildi.

Karanlık, beton alan, destek direği ve ahşap panelli duvar dışında neredeyse boş. Mülkü 2020 yılında satın alan çift, daha sonra birçok komşunun da evlerinin altında benzer tüneller olduğunu öğrendi.

Yaklaşık bir yüzyıl önce, Huron Gölü ve bitişiğindeki St. Clair Nehri, kayıkçıların ve suç örgütlerinin sınırın kuzeyinden kaçak alkol getirmek için kullandığı kritik su yolları haline geldi. Uzmanlara göre bölge, içki yasağı dönemindeki faaliyetlerin %75’inden sorumluydu.

Hayley, “Sanırım zifiri karanlıkta evinin altında bir kanalizasyon bulan herkes bunu ürkütücü bulacaktır” yorumunu yaptı.

Su odasındaki ahşap duvarın kaldırılmasının bir sonraki projeleri olabileceğini sözlerine ekledi ve daha fazla güncelleme sözü verdi. Çift keşifleriyle ilgili gelişmeleri sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşıyor.

Gilmartin de, “Keşfetmeye devam edeceğiz ve mümkünse orayı boşaltacağız ve belki aşağıda bir oyun odası veya bowling salonu oluşturacağız.” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir